Okulary Infield blokujące niebieskie światło
Okulary Infield blokujące niebieskie światło

Hej,

Dostaliśmy dziś kilka dobrych pytań odnośnie naszych okularów blokujących niebieskie światło - Infield Victor i Infield Terminator. Odpowiedzi Piotra mogą Was zainteresować, a więc przytaczam je poniżej.

1. Jakie certyfikaty, atesty posiadają te okulary? 

Soczewki mają oznaczenie 2-1,8 GA 1FT CE a ramki: GA166-FT. Okulary mają certyfikat zgodności CE, są wykonane zgodnie z normą EN166 (ochrona oczu). Pole widzenia 180 stopni, nie zakrzywione. Chronią przed uderzeniem drobnych cząsteczek o wysokiej temperaturze rozpędzonych do max 45m/s. Są wykonane w całości z poliwęglanów, mają miękki nosek. W instrukcji obsługi jest lista niemieckich jednostek certyfikujących produkty Infield, ale producent nie podaje, co i kto dokładnie certyfikował/ było certyfikowane w tym modelu.

2. Jaka to firma oraz gdzie zostały wyprodukowane ? 

Firma Infield to niemiecka firma, naszym zdaniem produkująca u siebie, ale nigdzie nie znalazłem klarownej informacji o miejscu produkcji. Kod kreskowy EAN na okularach wskazuje kraj pochodzenia na  Niemcy, o których wiadomo conajmniej tyle, że są dobrze rozwinięci zarówno umysłowo jak i infrastrukturalnie by produkować u siebie i nie cedować bez sensu produkcji na Chiny.

3. Czy są one solidne wykonane z dobrych materiałów, są w 100% bezpieczne ?

Odpowiedź na ostatnie pytanie jest raczej subiektywna, i nie mogę się odnieść do samego bezpieczeństwa, bez doprecyzowania pytania. Okulary są bardzo wygodne, mają miękki nosek i zmiękczone zauszniki. Sam mogłem używać ich razem ze słuchawkami nausznymi (kiedy inne okulary powodują dyskomfort za uszami bez dociskania ich dodatkowo). Widzenie świata wymaga ok 10 minutowej adaptacji wzroku do wycięcia całkowicie ( 580nm) światła niebieskiego, na początku wydaję sie że przyciemniają, ale to wrażenie znika po chwili. Świat robi się lekko czerwony, uczucie obniżenia poziomu kortyzolu przed komputerem jest słabo odczuwalne, ale kiedy używamy ich w słoneczny dzień, poprawa samopoczucia/nastroju jest drastyczna. Za kierownicą przyzwyczajenia wymaga postrzeganie zielonego światła na sygnalizacji, ale obniżenie stresu związanego z ostrym światłem słonecznym jest ogromne, również nagłe skierowanie się pod słońce nie powoduje nagłego oślepienia i daje czas na otwarcie osłony przeciwsłonecznej bez utraty kontroli wzrokowej nad pojazdem. Po wspomnianej chwili adaptacji bardzo poprawia się kontrast widzenia, zarówno ekranów jak i na dworze. Dla mnie bardzo ważne było nie zakrzywianie perspektywy widzenie, czyli wchodząc po schodach, czy pokonując krawężnik na ulicy nie potykamy się a wręcz przeciwnie, nawet kątem oka widzimy dokładnie przeszkodę. Zapraszam do wypróbowania, jeśli się zawiedziecie, to jakoś przełkniemy zwrot :).

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl